Nazif Tannur İYİ Parti’de neden yok?
İzmitli Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’nin Kocaeli İl Başkanlığı’nı üstlenen Uzm. Dr. Serdar Kaman, herhangi bir yerde karşılaştıklarında AKP’lilerin ayaklarını titreten bir isim olarak bilinen Nazif Tannur’u yönetime almadı.
13-01-2018

MHP’de yıllarca İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Nazif Tannur, Kocaeli’de kamu kurum ve kuruluşlarında dönen dolapları gün yüzüne çıkaran bir isim olarak nam saldı. Halen MHP Kocaeli İl Başkanlığı koltuğunda oturan Aydın Ünlü’de, Nazif Tannur’un ortaya çıkardığı yanlışları basın açıklamaları ile kamuoyuna duyurmuştu. AKP ile MHP’nin yakınlaşmasından sonra Nazif Tannur’a, AKP ile ilgili yanlışların ortaya konulduğu çalışmalara ara vermesi istendi.

Tannur bu engellemeye tepki göstererek MHP’deki görevinden geçen yıl istifa etmişti. Nazif Tannur, İYİ Parti kurulmadan önce Meral Akşener’in eşi Tuncay Akşener ile birlikte Kocaeli Adliyesi’ne giderek MHP’den de istifa etmişti. Nazif Tannur gibi yaman bir siyasetçi İYİ Parti’nin Kocaeli İl Yönetimi’nde yok. İl Başkanı Serdar Kaman’ın, partiye davet edip Nazif Tannur’un gönlünü alacağı da öne sürülüyor.