Osman Gazi Köprüsü vatandaşı bezdirdi!
Darıca’yı D-100’e bağlayan 3. köprü olma özelliği taşıyan Osmangazi E-5 Bağlantı Köprüsü artık yetersiz kalıyor. Vatandaşlar, özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun kuyrukların oluştuğu köprüye bir çözüm bulunmasını istiyor.
16-04-2018

Darıca’yı D-100’e bağlayan 3. köprü olma özelliği taşıyan Osmangazi E-5 Bağlantı Köprüsü artık yetersiz kalıyor. Vatandaşlar, özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun kuyrukların oluştuğu köprüye bir çözüm bulunmasını istiyor. 2006 yılında yapılan, Gebze ile Darıca’yı demiryolu üzerinden birbirine bağlayan ve uzunluğu 187 metre olan köprünün Geliş ve gidiş ikişer şerit ile yaya yolunun da yapılması planlanmıştı. 
 
Çeşitli sorunlardan dolayı eksik yapılan köprünün projesinin tam olarak uygulanması gerektiğini belirten Darıcalı vatandaşlar, yetkililere seslenerek, bu köprünün artık yetersiz kaldığını, kent yöneticilerinin bu konuya bir çözüm bulmaları gerektiğini ifade ettiler. Darıcalılar, sabah ve akşam saatlerinde Osmangazi Köprüsü’nde uzun araç kuyruklarının oluştuğuna dikkat çekerek, köprünün büyütülmesi ya da başka bir alternatif köprünün yapılmasını istediler.