Şehir Tiyatroları yeni sezona hazırlanıyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni sezon için hazırlıklara devam ediyor.
16-05-2018

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, gelecek sezonda sahnelenecek olan iki yeni oyun için çalışmalara devam ediyor. 2017-2018 sezonunda 100 bine yakın seyirciyle buluşan Kocaeli Şehir Tiyatroları, yeni sezon için hazırlıklarına da başladı. 19 Mayıs’ta sezonu kapatacak olan Şehir Tiyatroları’nda 2018-2019 sezonu için planlanan “Oyalananlar” ve “Asalet Kumkuması” oyunlarının provaları yapılıyor.
 
“OYALANANLAR” YENİ SEZONDA

“Oyalananlar” adlı oyunuEmir Özbek Yıldızyazdı, Volkan Dinç yönetiyor. Sahne arkasında ve oyuncu kadrosunda, birbirinden yetenekli isimlerin bulunduğu oyununun seyircili genel provası ise Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilecek. Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan Oyalananlar’ın ilk gösterimi ise 2018-2019 sezonunda yapılacak. 
 
TIR TİYATROSU “ASALET KUMKUMASI” İLE GELİYOR
 
Provaları devam eden“Asalet Kumkuması”isimli oyun ise haziran ayı sonunda TIR Tiyatrosu ile Kocaeli’nde tüm ilçelerdeki meydanlarda seyirciyle buluşacak. Pervin Atamert tarafından Moliere’in “Kibarlık Budalası” isimli oyunundan uyarlanan ve Ali Düşenkalkar’ın yönettiği “Asalet Kumkuması”,  aynı zamanda 2018-2019 sezonunun açılış oyunu olarak ekim ayının ilk haftasından itibaren SDKM Büyük Sahne’de sahnelenecek.Yeni sezon hazırlıklarına şimdiden başlayan Kocaeli Şehir Tiyatroları, 2018-2019 sezonunda, bu 2 oyunun yanı sıra, pek çok yeni ve geçmiş sezon oyunuyla perdelerini açacak.
 
 
Oyun adı OYALANANLAR

Yazan EMİR ÖZBEK YILDIZ
Yönetmen VOLKAN DİNÇ
Dekor Tasarım EBRU AKLAR
Koreograf GÖKMEN KASABALI
Kostüm Tasarım EMİNE KAYNAK YILDIRIM
Müzik HİKMET ERDEM IRMAK
 
Oyun adı ASALET KUMKUMASI

Yazan Jean-BaptistePoquelin MOLIERE
Uyarlayan- Yönetmen yardımcısı PERVİN ATAMERT
Yönetmen ALİ DÜŞENKALKAR
Koreograf CİHAN YÖNTEM
Dekor TAYFUN ÇEBİ
Kostüm FUNDA ÇEBİ
Müzik GÜRKAN ÇAKICI