Meral Akşener’den seçim sonrası ilk açıklama
İYİ Parti'nin İzmitli Genel Başkanı Meral Akşener seçim sonrası ilk kez kameralar karşısına geçti. Akşener konuşmasında 'İYİ Parti Türkiye'nin merkez parti ihtiyacını karşıladı' dedi.
26-06-2018

Meclis'e 44 vekille giren İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener, seçimden sonraki ilk açıklamasını yaptı.
 
İşte Akşener’in açıklamalarından satırbaşları:
 
“Öncelikle seçim sonuçlarının milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
 
Seçim sonuçlarının ortaya çıkardığı tabloyu arkadaşlarımızın önüne koydum ve değerlendirme yaptık.
 
Ben ve dava arkadaşlarım hem partimizin kuruluş süreci ve sonrasında karşılaştığımız engellerde güçlü millet ve devlet şiarından vazgeçmedik.
 
Daha yedinci ayımızda siyasetin ikiliği arasına sıkışmış siyasal iklimi değiştirdik. Demokrasimize nefes aldırdık.
 
Parlamentoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Millete verdiğimiz sözleri yerine getirme sözünü arkadaşlarımız beyan etmişlerdir. Daha etkin ve kararlı mücadele verme konusunda kararlıyız.
 
İYİ Parti girdiği ilk seçimde merkez parti eksiğini gidermiştir.”
 
“Tüm teşkilatımız ve bize düşen güvenilir ve çözücü bir parti olduğumuzu göstermektir. Kendilerini asla korkmadıkları, tüm engeller karşısında geri çekilmedikleri için teşekkür ediyorum. Gençler sokakta ve sosyal medyada elinden geleni yaptı. Onlara teşekkür ediyorum. Bugün artık İYİ Parti ve kadroları siyasetin orta noktasında yer almıştır. Giderek siyasette güçlü yerini alacaktır. Şunu da belirtmek isterim ki, çözüm, tespitler konusunda ortaya koyduğumuz her konuda haklı çıktık.”
 
MUHARREM İNCE’NİN AÇIKLAMASI VE YÜZDE 10’LUK OY ORANI
 
“Sayın İnce CHP sistemi içinde yüzyıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık bir MHP 11 oy aldı. AK Parti tüm imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Emeklilerin emekli, gönüllülerin harçlıkları ile destek almayan İYİ Parti yüzde 10 oy aldı. İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum.”