Çakmak gazı can aldı
Karamürsel’de 17 yaşındaki genç arkadaşlarıyla çakmak gazı çekerken ayağının kayması sonucu düşerek kafasını çarptı ve hayatını kaybetti.
27-06-2018

Edinilen bilgiye göre, olay Karamürsel Kayacık Mahallesi D-130 karayolu üzerindeki kovukcular sitesi yanında yer alan ağaçlık alanda gerçekleşti. İddiaya göre burada arkadaşları Y.A. (17) ve O.A. (17) ile birlikte çakmak gazı çeken M.E.Z (17)  ayağının kayması sonucu düşerek kafasını çarptı. M.E.Z. (17) çarpmanın etkisiyle yere yığıldı.
 
Yere yığılan M.E.Z. (17)’yi gören arkadaşları bunun üzerine 112’yi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen 112 ekipleri baygın halde bulunan M.E.Z. (17)’ye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.  İlk müdahalenin ardından aynı şekilde çakmak gazı çektiği belirlenen Y.A. ve O.A. 112 ekipleri tarafından Karamürsel Devlet Hastanesine kaldırıldı.  Y.A. (17) ve O.A. (17) ile birlikte çakmak gazı çeken M. E. Z. (17)  tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Y.A. ve O.A.’nın durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili incele başlattı.