Yeşilovalılar AKP diyor, bakın belediye ne yapıyor?
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her işi ağırdan alan ve bu yüzdende ‘çok gevşekler’ lakabıyla ün yapan yöneticileri İzmit’teki Yeşilova Mahallesi sakinlerini de sinir hastası yaptı. Nasıl mı? İşte ayrıntılar.
10-07-2018

İzmit Yeşilova Mahallesi sakinleri genellikle her seçimde ağırlıklı olarak AKP’ye oy verirler. Bu bölgedeki vatandaşların sandıkta ihmal etmedikleri partinin yerel yöneticileri Yeşilovalıları üzüyor. 
 
Halide Edip Adıvar Caddesi üzerindeki altyapı çalışmaları aylarca sürdü. Tüm kış boyunca millet çamur içinde yürümek zorunda kaldı. Altyapı çalışması nihayet bitti ama bu seferde üstyapı için günlerdir bekleniyor. 
 
Ramazan Bayramı öncesi göstermelik bir asfalt atıldı, ama o günden beri ne gelen var ne giden. Her taraf toz toprak içinde, Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticilerinin umurunda bile değil. Dedik ya; çok gevşekler her işi ağırdan alma ve vatandaşa çile çektirme konusunda kimse ellerine de su dökemez. 
 
Ayrıca AKP’ye oy versin ya da vermesinler belediye herkese eşit mesafede durup hizmette de ayrım yapmamalı. Doğru olan budur da yöneticileri tembel olan bir belediyeden müteahhitleri çalıştırması da beklenemez. 
 
Para ödedikleri müteahhitlere bile söz dinletemiyorlar. Müteahhitler de bir gün çalışıp 10 gün ortalarda görünmeyince olan vatandaşa oluyor. Bir de sloganımız çalışınca oluyor deniyor. 
 
Ortada çalışan yok ki çalışınca olsun. Bakalım Büyükşehir’in gevşek yöneticileri Yenişehir Mahallesi’ndeki bu soruna ne zaman el atacaklar? Bekleyelim görelim.