Çayırova’da Giymiyorsan Giydir kampanyası çığ gibi büyüyor
Başlattığı Giymiyorsan Giydir kampanyasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile ekonomik durumu iyi olan insanlar arasında köprü vazifesi gören Çayırova Belediyesi’nin Toplumsal Dayanışma Mağazasına destekler çığ gibi büyüyor.
10-12-2018

Her gün desteklerin arttığı, birçok il ve ilçeye örnek olan kampanyaya bir destekte Çayırova İstiklal Ortaokulu öğrencilerinden geldi. Öğrenciler kampanyaya destek olmak için okullarında oluşturdukları stantlarda topladıkları kıyafet, ayakkabı, mont ve her türlü giyim eşyasını Çayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasına teslim ettiler. İhtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler aynı zamanda geri dönüşüme katkı sağlamının da bilincine ulaştılar. 
 
İstiklal Ortaokulu Öğrencileri Hem Bağışçı Hem de Gönüllü Oldu
 
Topladıkları giyim eşyasını Çayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasına getirerek yetkililere teslim eden öğrenciler, kıyafetlerin yıkama, ütüleme ve raflara yerleştirmelerine de yardımcı oldular. Yaptıkları duyarlı davranıştan ötürü mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler, böyle bir projeyi hayata geçirdikleri ve topluma mal ettikleri için Çayırova Belediyesine teşekkür ettiler. Bundan sonrada bu projeye destek olmak için kıyafet toplamaya devam edeceklerini ifade eden öğrenciler, duyarlı vatandaşlara seslenerek havaların soğumasıyla insanların daha çok ihtiyaç duyacakları mont, kaban, kışlık ayakkabı gibi muhtelif giyim eşyaları bağışlamaları için duyarlı olmaya ve projeye daha çok destek vermeye davet ettiler.
 
Toplumsal Dayanışma Mağazası Haftanın 5 Günü Hizmet Veriyor
 
Ekonomik durumu müsait olmayan vatandaşların gönül rahatlığı ile gelip, giyim konusunda her türlü ihtiyacını karşılayabileceğiÇayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazası modern yapısı ve güler yüzlü personeliyle haftanın beş günü hizmet veriyor. 4 personelin görev yaptığı mağazaya gelen bağışlar yıkama, ütüleme ve paketlemesi yapıldıktan sonra raflarda yerlerini alıyor.