Yakup Törk proje yarışması yapacak!
Sektör Buluşmaları’ kapsamında gayrimenkul ve yapı sektörü ile buluşan CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, “Göreve geldiğimizde Darıca’mıza yapacağımız en iyi hizmet için bölgemizin mimar ve mühendislerini işin içine katarak bir proje yarışması gerçekleştireceğiz” dedi.
13-03-2019

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, ‘Sektör Buluşmaları’ kapsamında gayrimenkul ve yapı sektörü ile buluştu. Bayramoğlu Hegsagone Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hocaoğlu, mimar ve mühendisler ile gayrimenkul ve yapı sektörü katıldı. Toplantıda bir selamlamakonuşması yapan Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hocaoğlu “Değerli Yakup kardeşimize çıktığı bu yolda başarılar diliyorum” diye konuştu. 


ADAYLIK İÇİN HAZIRLANDIM

Başkan Hocaoğlu’nun ardından CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk bir konuşma yaptı. Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Sizlerin desteğiile göreve geldikten sonra bu kentin gelişmesi sürecinde sizlerin görüşlerine her daim önem vereceğiz.Sizlerle birlikte bu kenti yönetmek bizler gurur ve güç verecek. Her birinizin ayrı bir siyasi düşüncesi var. Ben bütün düşüncelere saygılıyım. Son 5 yıldır Darıcamızda sorunları tespit ederek, Darıca’yı daha iyi yönetebileceğimi düşünerek, bu günlere hazırlandım.
 
HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYACAĞIM
 
Senin adamın, benim adamın yönetimini bitireceğime sizlere söz veriyorum. Her şeyi almış olduğumuz teknik eğitimle, yapmış olduğumuz yeminimize sadık kalarak, öncelikle esnafımızın ve çocuklarımızın geleceğini düşünerek yapacağız. Vizyonumuz Tuzla’nın üzerinde bir vizyondur. Tuzla-Darıca bağlantı yolu, sağlık ocağı, kadın ve gençlik merkezleri, spor komplekslerihayal etmek zor değil.Artık Darıca’ya enerjisi olan, kente hâkimiyeti olan, bu kente verebileceği çok şeyi olan, hizmet alacağınız bir belediye başkanını, seçmeniz gerekiyor. Darıca’da sizlerin hizmetkârı olmaktan gurur duyacak bir kardeşiniz olacağım. 
 
DEPREM HARİTASI ÇIKARACAĞIZ
 
Benim yapacağım en büyük değişim bu kentte göreve geldikten sonra riskli yapıların haritasını çıkaracağız. TMMOB ile yapacağımız iş birliği ile kentimizin mühendis ve mimarların bizlere yardımcı olmasını sağlayacağız. Depreme dayanıksız, riskli gördüğümüz alanları kentsel dönüşüm planları ile emsal hesaplarına takılmadan, kentsel dönüşümün ada bazında imar planlarını yaparak bu kentin önünü açmak zorundayız. Darıca’yı Darıcalılara, bu kenti yönetebilecek olana sizlere hizmet edecek ekibin önünü açın.
 
PROJE YARIŞMASI YAPILACAK
 
Ben proje yarışması yapan bir belediye başkanı olacağım. Bu kentin mimar ve mühendisleri gelecek ve proje sunacak. Akademisyenlerimizin jüri üyeliği yapacağı yarışma ile ortaya çıkan en iyi proje kabul edilecek. Bizim dışarıya verecek paramız yok. Kentimizin evlatları dururken dışarıya para veremeyiz.” Yapılan konuşmaların ardından Törk, gayrimenkul ve yapı sektörü çalışanlarının sorun ve taleplerini dinledi. Gerçekleştirilen program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.