İdris Ersoy, Ali Haydar Bulut'a sert çıktı
Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut'a sert çıktı.
26-03-2019

İşte o açıklamanın içeriği: 01 Nisan’dan sonra koltuklarını kaybetmenin verdiği kin ve nefretle belediye başkanını da yönlendiren seçim üzeri Derince ilçesinde kaos planlarını devreye sokmak isteyen başkan yardımcısı Nurettin Işık ve işçi iken hesap işleri müdürü yapılan Özkan Demetgül ve onlarla hareket edenler bugüne kadar zulmetmekten, hor görmekten ve haklarını gasp etmekten başka işçilere ne verdiler de bugün %29.3 vereceklerini söylüyorlar.

2014 yılında seçildikleri ilk günde maaşları düşürülen taşeron işçiler, Çenesuyu Şirketinde Toplu-İş Sözleşmesi engellenen işçiler, işine son verilen bir çok işçinin ahı bunları mezarlarına kadar kovalayacaktır. Bugün %29.3 vereceğim diyen bu çete geçen sözleşme görüşmelerinde %0 zam dan başkasını vermem diyerek işçileri tehdit ediyor ve 4 sene geçmiş yönetim enflasyonun üzerinde zam verdiler diye kendinden öncekilere çamur atarak kamuoyunu meşgul ediyor ve işçilere mobing uyguluyordu. 

Toplu sözleşme imzaları yasal ve geçerlidir. İşçiler adına işçi sendikası Toplu sözleşmeyi imzalamaya nasıl yetkili ise işverenler adına da işveren sendikası toplu sözleşmeyi imzalamaya yetkilidir. Zaten Toplu sözleşme imzalanmadan 1 hafta önce kendisi ile görüşerek işçi arkadaşlarımızın toplu sözleşmeyi seçimden önce imzalanmasını istediğini kendisinin de “beni karıştırmayın nasıl istiyorsanız öyle imzalayın” demiştir. Bunun üzerine de işveren sendikası ile bir araya gelerek diğer ilçe belediyelerdeki toplu sözleşme rakamı olan 21.3’e toplu sözleşme imzalanmıştır. 

Toplu sözleşme imzaları yasal ve geçerlidir. Ali Haydar Bulut ve ekibi aday olamadıkları için yıllardır kendisini taşıyan partiye ihanet ederek nasıl zarar veririz derdine düşmüşlerdir. Biz hiçbir siyasi partinin ne dediğine bakmadan üyelerimizin talepleri doğrultusunda toplu sözleşmeyi imzaladık. Bunun dışında yapılan açıklamalar şovmenlikten başka bir şey değildir.